BALIKÇIL GÖZÜ - AYAK İZLERİ

Video Image

Hedef Kitlesi:  

Hemen hemen her dijital kanalında, çeşitli sosyal sınıflar hedef alınarak hazırlanan bir çok program var. Bu programların çoğunda seslenilen kesimin sorunları, ilgilendiği konular işlenmekte. Fakat bu tür programlar arasında en ön sırada yer almasına rağmen gençler hedef alınarak hazırlanan programlar sadece müzik klipleri aralarında yapılan pop- sohbetlerden öteye geçmemektedir. Oysa ülkede gelişen her olay çoğu zaman önce gençleri etkilemekte ve ilgilendirmektedir. Ne var ki; genç ve hızlı kavrayabilen zihinler, bol tekrarlı, kimi zaman çok karamsar, kimi zamansa amacından uzaklaşarak daha çok magazine kayan haberlere ilgi göstermektedir. 

Ev büyüklerinin sıkıcı tartışmalarında ise vazgeçilmez konu olarak gördüğü politikayı ise genç, ileri yaşlarda ilgilenilecek ve tartışılacak bir tabu olarak görmektedir. Oysa bir çok politik gelişme ve politikacılar gençlerin hayatlarındaki önemli denge unsurlarıdır. 

İşte Balıkçıl Gözü 'nün oluşacak genç kadrosu ve farklı espri anlayışıyla işlenecek politik ve güncel olaylar, genç kesimin direkt yaşamındaki örnekler kadar onlara yakın gelecektir. 

Ayrıca günlük koşuşturma içinde fark edilmeyen ilginç olayları ekrana getirecek olan Balıkçıl Gözü, hobileri ve ilgilendikleri spesifik konularla ilgili yeterli bilgiye ulaşamayanlara da değişik bölümleriyle rehber olmayı hedeflemektedir. 

Kısacası Balıkçıl Gözü, yaşamdan kopmamış, anı yaşamasını bilen, “/'den 77'ye” tüm gençleri hedef almaktadır. 

 

Proje Amacı:  

 

Üstte de belirtildiği üzere Balıkçıl Gözü, güncel ve politik konularla ilgili seçilmiş haberleri işlemeyi hedeflemiştir. Bu yolla haberi ve siyaseti gençlere sevdirmeyi amaçladığı gibi değişik ilgi konusunda da izleyicisini bilgilendirecektir. Çünkü Balıkçıl Gözü, gençlerin gözü olup, onların bakış açısıyla onlara başka hayatlar, konular ve başka fikirler tanıtmayı amaçlamaktadır. 

Başka insanların yaşamlarına değer katmak, anlamlı bir amaç ile ilgili kendi yaşamını da zenginleştirmek. 

Yaratıcı ve dinamik olma, sağlam ve açık bir 

İçeriği

***