SEANSLAR

İnsan kendisini tanımak isteğini fark edip, yol alamadıysa kendisini reddetme eğilimi gösterebilen bir varlıktır. Kendini tanıyabilen bir insan psikolojik ve fiziksel sınır ve sınırsızlıklarını bilir ve yönetir. Kendinde olanların farkında oluşu ve bunu değerlendirebilme becerisi ile bunları değerlendirebilir, yaşam amacına uygun bir hayat yaşamasına destek verir. Bu tanıma kapsamında fiziksel gücünü bilmesi, duygularını yönetebilmesi, düşüncelerini söyleyebilmesi, istek ve ihtiyaçlarını doğru belirlemesi, egosunu yönetmesi, değerlerini hatırlaması, becerilerini tanıması kendin tam ifade etmesine olanak sağlar.

Bireysel Danışmanlık hizmetinin en temel amacı da budur; bireyin kendini tanıması, karakter ve kişilik özelliklerini keşfetmesini sağlayarak karşılaştığı sorunlara çözüm olasılıklarını fark etmesini sağlamak.

Bireyin kendini tanıma sürecinde çevresine dair geliştirdiği farkındalık, aile, iş, sosyal ve özel yaşamındaki kişilerle uyumlu, kaliteli, dengeli, sorunsuz veya sorunlara çözüm odaklı bakabilen bir hayat sürmesine yardımcı olacaktır.

Bu verilen hizmet ile danışanın sorununun öncelikle gerçek kaynağı bulunur. Buna sebep olan duygu durum bozuklukları tespit edilir. Bir saate yakın süren ilk görüşme sonrası sorunun çözümü için kaç seans süreceği danışanın ihtiyacına göre belirlenir.

Bu bilgiler ışığında danışman; ilişki ve iletişim problemleri, öfke kontrolü, stres yönetimi, evlilik problemleri, depresyon, travma, kişisel gelişim ve olgunlaşma, rahat iletişim kurabilme, cinsel problemler, panik atak, uzun zamanlı yas tutma, kurban bilincine yatkınlık, mistik ve spritüel eğilimler gibi konularda kişiye özgü yaklaşımlar dahilinde kalıcı çözümler sunar.

Geriye dönüş, ve halen bizi etkileyen durumları yeniden gözden geçirerek olumsuz duyguları ve düşünce kalıplarını düzenlemek bir terapidir. Sorun fiziksel ya da duygusal olsun, her problemin, gerilerde bir anda bir başlangıcı vardır ve geleceği de etkilemektedir. Sorunun kaynağı, bazen bu yaşamda, bazen de daha önce ki yaşamlarımızda olabilir. Önemli olan sorunu doğru tespit etmek ve kaynağına giderek kökünden ve tamamen temizlemektir. Bu deneyim, insanı bu anda iyileştiren ya da bu süreci başlatan bir yöntemdir. Sürekli tekrarlanan bir sorunu kökünden halletmek için geçmiş ve gelecek yaşam terapisi önerilir.

Hipnoterapi

Hipnoz kişinin bilinçaltı düşüncelerine erişmeye çalışan bir tekniktir. Hipnozun farkındalık amacıyla kullanılmasına ise hipnoterapi denir.

Hipnoterapi ile pozitif sonuç alabileceğiniz birkaç konu örnek verirsek;

  • Stres, Endişe, Unutkanlık, Motivasyon, Korkuları yenme, Toplum önünde konuşma, Kendine güven, Gerginlik, Konsantrasyonu kuvvetlendirme,
  • Optimistik olma, Daha enerjik olma, İçinizdeki çoçukla diyalog, Oto Kontrolü sağlayabilme, Tırnak Yeme, İmtihan korkusunu yenme/ders çalışıma
  • Ağrılar, Hamile kalma, Kolay doğum, Sigarayı bırakma, Uykusuzluk, Kekeleme, Bağımlılık,

 

Regresyon (Geçmiş)/ Progresyon (Gelecek) Yaşam Terapisi

Geçmiş yaşamlarınızın terapisi, gelecek yaşamlarımızın keşfi için de hipnoz tekniği kullanılmaktadır. Fiziksel bedenlerimiz gibi zihinsel bedenlerimizi de zamanda dolaştırmamız mümkün. Bilincin görünen kısmından görünmeyen; bilinen kısmından bilinmeyen kısmına gitmek çok ilginçtir; gittiğimizde gördüğümüz ise özellikle kolektif bilinçaltının bize sattığı düşüncelerden etkilenerek edindiğimiz düşünce kalıplarını fark etmektir. Hayatımızın o kör noktalarını aydınlatmak ise harika bir rahatlama,hafiflemedir.

Uygulama şekli ve seans sayısı kaçtır; uzar mı?
Başarılı bir şekilde çözüm aranan sorunun tamamen çözümlenmesini isteniyorsa 4 seans önerilmektedir. Geçmiş, derin geçmiş, şimdi ve gelecek zamanlar üzerine çalışılır.

İlk seansta tanışma ve kişinin öz yaşam hikayesi alındıktan sonra, bilinçaltı yol haritası çıkartılır. Danışanın aklına takılan tüm sorularının cevaplandığı bu bölüm de kişi kendi hayatına karne verir. Bilinenden bilinmeyen bir alana inildiği için bir ön harita önemlidir. Harita, ‘Genel Dolaşım Değerlendirmesi’ ile çıkartılır. Değişim için kişiye özgü olan bilinçdışı sembol dili öğrenilir. İlk görüşme sohbet, tanımlamalar süresi hariç uygulama süresi 40 dakika olup, (+,-) 15 dakika veya daha da uzayabilir.

2. ve 3. Seanslardaki uygulamalarda geçmişe bir bakıp geldikten sonra, 3. seansda derin geçmiş ve şimdiki zamanlar üzerine çalışılır. Hem kontrol amaçlı bir tarama, hem derin bir temizlik yapılır. Geçmişteki tüm istenmeyen beyin dili programlarını değiştirilir, gereksiz düşünce kalıpları ve duygusal yükler boşaltılır. Bu değişim- dönüşüm kişinin ilk görüşmede kendisinin yeni yaşantısına dair istekleri dahilinde verdiği komutlarla olur. Hayatında bırakmak istediklerini bırakır, yeniyi tasarlarlar.

4. Seans da uygulama ve özetleme yapılır; geçmiş, şimdi’ye ek gelecek planlamasına geçilir. Potansiyel gelecek vizyonları arasından en uygununu seçerek bunu nasıl göreceği ve nasıl takip edeceğine dair bilgileri alır. Bu çalışmadan sonra yaşamda önüne çıkan sorunları bundan sonra kendisinin nasıl çözebileceğini de öğrenmiş olur. Sürekli sorun odaklı ifadeden kurtulur.

NOT: Sorun daha derinde ise tam çözülmediği düşünülürse sorunun durumuna göre artı seans sayısı karşılıklı belirlenir. Ya da kişi isterse yeni hayatına dair koçluk süresi devreye girer.

Uygulama mekanları nereler? Nasıl bir ortam?
Genellikle İstanbul olmak üzere, Ankara ve İzmir'de yüzyüze programlar haricinde online Zoom üzerinden de yapılmaktadır.

Seans süresi ve ücreti:
Bir seans süresi 1 saat (+,- 15 dakika geçebilir).
Güncel ücret bilgisi için arayabilir veya mesaj gönderebilirsiniz.

Katılımcının ön şartı var mı?
Katılımcının hamile ve hasta olmaması ve özellikle ilaç kullanmadığı bir dönem tercih edilir. Eğer psikolojik destek alıyorsa danıştığı uzmanlar ile ortak çalışma yapılması önerilir.

Kullanılan Teknikler nelerdir?
Tüm teknikler kişiye özel seçilmektedir. Yerine göre kullanılan çeşitli şifa teknikleri; duygusal özgürleştirme, hipnoz, nlp, eft, aile dizimi vb. tekniklerden oluşmaktadır. Her insanın sorunu anlatımı aynı gibi gözükse de kişilere göre çok özel yorumlanmaktadır. Bu tip terapilerde püf noktası; sorunun doğru saptanması, karşılıklı doğru yorumlanmasıdır. Kişinin farkına varmasına yardımcı olan bu yorumlar tam idraki sağlar ve sorunun sürekliliğini önler. 

Genel Dolaşım Değerlendirme Formu

Seans öncesi bu formu doldurup iletmeniz gerekmektedir.